Rozwój regionu człuchowskiego - spotkanie

W Międzywydziałowym Instytucie Naukowo-Dydaktycznym w Człuchowie odbyło się 11 lipca spotkanie przedstawicieli naszej Uczelni z przedstawicielami administracji samorządowej, lokalnych grup działania, szkół średnich i podstawowych, biznesu, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji. Rozmowy dotyczyły podjęcia współpracy na rzecz inteligentnego, zrównoważonego i innowacyjnego rozwoju regionu człuchowskiego.

Absolwentki naszej Uczelni o studiach i Korczakowskiej Szkole Marzeń

Działalność Uczelni Korczaka nie ogranicza się do prowadzenia studiów, aktywności naukowej, realizowania projektów unijnych i wydawania publikacji z zakresu pedagogiki, polityki społecznej i pracy socjalnej. Nie wszyscy wiedzą, że coraz bardziej popularne szkoły podstawowe, działające pod nazwą "Korczakowska Szkoła Marzeń", zostały założone przez naszą Uczelnię. Wśród ich pracowników są lub za chwilę będą nasze absolwentki, którym postanowilismy zadać kilka pytań na temat studiów i Korczakowskiej Szkoły Marzeń. 

Szkolenie w ramach projektu Digital Social Innovation (Erasmus+)

Przedstawiciele instytucji partnerskich z siedmiu państw (Włoch, Łotwy, Hiszpanii, Chorwacji, Bośni oraz Polski, reprezentowanej przez delegację z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie) spotkali się w Salonikach w dniach 24-28 czerwca br. na warsztatach poświęconych zagadnieniu edukacji włączającej oraz wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi i metod nauki.

Warsztaty w Hiszpanii

W ramach projektu YDSI Digital Social Innovation for Young People, realizowanego przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. J. Korczaka w Warszawie, młodzi pracownicy naszej Uczelni i studenci wyjechali 2 czerwca na warsztaty do Hiszpanii.