Seminarium "Ile kosztuje polityka społeczna w Polsce?"

W poniedziałek 5 lutego na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie odbyło się seminarium "Ile kosztuje polityka społeczna w Polsce?", podczas którego Rektor Uczelni Korczaka prof. Julian Auleytner zaprezentował swoją najnowszą książkę pt. "Finansowanie polityki społecznej", wygłosił referat "Finansowanie polityki społecznej - źródła wiedzy i niewiedzy" i odpowiadał na pytania publiczności. 

Seminarium, którego moderatorem był prof. Mirosław Grewiński, zostało zorganizowane w ramach obchodów 25-lecia istnienia naszej Uczelni i przyciągnęło wiele osób ze środowiska naukowego, z instytucji pomocy społecznej, instytucji rynku pracy i mediów.

Gośćmi seminarium, którzy wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym różnych obszarów polityki społecznej i zagadnień poruszonych przez prof. Juliana Auleytnera w Jego publikacji, byli m.in. dr Elżbieta Bojanowska, Wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, prof. Gertruda Uścińska, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dr Małgorzata Gałązka-Sobotka z Uczelni Łazarskiego i Narodowego Funduszu Zdrowia, Artur Pozorek, Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, dr Ewa Flaszyńska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i dr Anna Zasada-Chorab, Wiceprezydent Siemianowic Śląskich.

Po seminarium na Gości i Uczestników czekała miła niespodzianka - tort i kieliszek szampana z okazji nowo wydanej książki Rektora naszej Uczelni, a także z okazji Jego urodzin i zbliżających się imienin.